השוו מחירים ובחרו מובילים!
השוו מחירים ובחרו מובילים!

כמה טיפ נותנים למובילים?

כמה טיפ נהוג לתת להובלת דירה? ומה לגבי הובלות קטנות כמו מקרר, מכונת כביסה או תנור? אצלנו בעמוד תוכלו לראות האם נהוג לתת טיפ לכל סוג הובלה וכמה נהוג לתת. בנוסף תראו אילו דברים לרוב משפיעים על גובה הטיפ.

כמה טיפ נותנים למובילים?

בעבור הובלת דירה  מקובל לתת טיפ של 50 - 150 ש"ח לכל עובד בעבור הובלה גדולה כמו דירה או משרד כשגודל הטיפ משתנה בהתאם למורכבות ההובלה, זמן ההובלה ועוד. מתן טיפ הוא לא חובה והוא נתון לשיקולו של מקבל השירות.
 

טיפ למוביל

כמה טיפ למובילים עבור הובלות קטנות כמו מקרר?

כמובן שמדובר בשיקול אישי, לרוב נהוג לתת טיפ למוביל גם בעבור הובלת פריטים בודדים כמו מכונת כביסה, מקרר, מדיח כלים, ספה ומיטה. הוספנו לכם טבלה עם כמה טיפ נהוג לתת לכל שירות:

סוג השירות כמה טיפ נהוג לתת?
טיפ למוביל מכונת כביסה 20 - 50 ש"ח
טיפ למוביל מקרר 20 - 50 ש"ח
האם נהוג לתת טיפ למוביל מיטה 20 - 30 ש"ח
טיפ למוביל מוצרי חשמל 20 - 50 ש"ח
טיפ למובילים של איקאה 10% - 15% מסכום ההובלה
טיפ למוביל ספה קטנה 20 - 30 ש"ח
טיפ למוביל ספה גדולה 50 - 70 ש"ח
טיפ למובילי דירה 50 - 150 ש"ח למוביל
טיפ למוביל תנור 20 - 50 ש"ח

לא הייתי מרוצה מההובלה האם עדיין צריך לתת טיפ?

בפסקה העליונה הסברנו שטיפ למובילים הוא לא חובה. אם אינכם שבעי רצון ומבחינתכם הכל היה פשוט אסון ואתם לא מרגישים שמגיע טיפ למובילים הנושא מקובל. אפשר גם להסביר למובילים בדרך נעימה שאינכם שבעי רצון מההובלה ולציין מדוע.

 מהם הפרמטרים הקובעים את גובה הטיפ?

נציין כי את הטיפ תוכלו גם לקבוע מראש לפי יכולתכם האישית. אבל במידה ואתם סקרנים ורוצים לדעת איפה כדאי לפרגן או איפה פרגנתם יותר מידי, אלו הפרמטרים:

  • זמן ההובלה: לרוב נהוג לתת טיפ למוביל עבור הובלה ארוכה יותר או אם מדובר בהובלה בשעות הערב.

  • מורכבות: הרבה מדרגות? פירוק והרכבת רהיטים? מעלית לא תקינה? עזרה באריזה על ידי המובילים? כל אלו מעידים על הובלה מורכבת.

  • תנאים: במידה ולמשאית לא היה מקום קרוב לדירה, היה צורך בשימוש במנוף או ריצה במדרגות נהוג לתת טיפ גבוה יותר למובילים.

  • בלת"ם: כמובן שבמידה ושכחתם לכלול בהצעת המחיר את הפסנתר יגבו מכם סכום נוסף על כך, אך אם מדובר בעוד ארגז קטן יכול להיות שלא יגבו מכם אבל כן יהיה נהוג להוסיף טיפ למובילים על כך.

  • סיוע באריזה: המובילים ארזו היטב את הרהיטים, עזרו לארוז כמה קרטונים? אם זה מחוץ לתשלום המסוכם נהג לתת למובילים טיפ על כך.

כל הכתוב לעיל אינו חובה ולא המלצה. זוהי דעתנו האישית על נושא הטיפים למובילים.

האם כדאי לסכם על גובה הטיפ מראש?

אם אתם מעוניינים לתת טיפ למובילים כנראה שיהיה מומלץ לסכם מראש על הסכום. זאת מפני שלפעמים מובילים יכולים לגרום לכם להרגיש לא נעים בשביל להוציא מכם טיפ יותר גבוה. יגידו שהיה קשה להרכיב את המיטה, מכונת הכביסה הייתה מאוד כבדה, המעלית צרה ולקחה יותר סיבובים בשביל להוביל ועוד דברים כאלה.

 

בשביל למנוע את חוסר הנעימות וההתלבטות תוכלו לסכם מראש על טיפ למובילים שנראה לכם הוגן וללכת על זה. כמובן שבמידה והיה שינוי של הרגע האחרון, מאוד התחברתם עם המובילים ברמה האישית או הרגשתם שקיבלתם באמת שירות טוב שאתם רוצים לשבח תוכלו להגדיל את הטיפ. זכרו - הכל לבחירתכם ואין שום חובה.

לתת את הטיפ לראש הצוות או לכל מוביל בנפרד?

את הטיפ כדאי לתת לראש הצוות במקום לכל אחד בנפרד. קודם כל כדי לחסוך בזמן שיקח לכם למצוא דקה לכל מוביל. בנוסף זה יעזור בבלבול שאולי יהיה לכם במידה ויש צוות של 5 מובילים שונים שאתם צריכים לזכור למי נתתם ולמי לא. הכי בטוח תנו לראש הצוות וסמכו עליו שהוא יתן לכולם.

> למציאת מובילים באזורכם: