השוו מחירים ובחרו מובילים!
השוו מחירים ובחרו מובילים!

טיפים לאריזת בית

לקראת מעבר דירה יש הרבה דברים שצריך לעשות, ולא כל אחד יודע איך לארוז בית. בעמוד שלפניכם תראו טיפים לאריזת בית ומטבח באופן ספציפי. אז קדימה בואו נתחיל.

טיפים לאריזת בית: רשימת ציוד

על מנת להתחיל את האריזה ולעשות זאת בצורה היעלה ביותר התחילו מרשימת "הקניות" הבאה:

 1. דף הכולל את כל תכולת הקרטונים.
 2. לורד לסימון הארגזים.
 3. נייר פצפצים ונייר עיתון לפריטים השבירים.
 4. קרטונים וארגזים המיועדים לאריזה. (ראו מדריך: איך סוגרים קרטון)
 • כמה קרטונים צריך למעבר? בממוצע 15 קרטונים לאדם.

איך לארוז בית? נתחיל בדברים לא בשימוש

קודם כל נתחיל בלארוז את כל מה שלא בשימוש אצלכם בבית: בגדים שלא בעונה כרגע (חורף/קיץ), משחקים למינהם, ספרים, דיסקים. ארזו קודם על את כל המוצרים שלא בשימוש יום יומי ולא יפריעו להמשך תפקוד בדירתכם ושימו אותם בחדר נפרד. ככה המשיכו וארזו את החדרים שפחות בשימוש כדי לעשות את תהליך האריזה בשלבים ולא בבת אחת.

 

צפו בסרטון כדי לראות טיפים לאריזת בית לקראת מעבר דירה


טיפים לאריזת בית בצורה יעילה ונכונה

לא בטוחים איך לארוז בית? יש כמה חוקים סטנדרטים שפשוט יעזרו לכם למצוא את כל הדברים שנמצאים בקרטונים, לשמור על התכולה שלכם וכמובן לעשות הכל בצורה מהירה יותר, יעילה יותר וחכמה. הנה כמה טיפים לאריזה שחייבים לממש:

 • אל תערבבו - ישנם דברים שלא צריכים להיות ביחד, בגדים וספרים? כלים ומוצרי ניקיון? לא. חלקו את הקרטונים "לקטגוריות" דאגו שיהיה סדר והבדל, רשמו על כל דבר מה שביר, מה רגיש ומה נמצא בעצם בקרטון.
   
 • כתבו על הקרטון - טיפ לאריזה שיחסוך לכם זמן רב הוא לכתוב על כל קרטון מה נמצא בו ולאן הוא שייך. לדוגמא "כלים שבירים - מטבח" או "בגדים של דניאל". ככה המוביל ידע איפה להוריד את הקרטון וכיצד להתייחס אליו במידה והוא שביר או כבד יותר מהרגיל.
   
 • אל תעמיסו על הקרטון - החוכמה הגדולה באריזה נכונה היא לא למלא את הקרטונים עד הסוף, כי ברגע שאתם מעמיסים עליו הוא יכול להיפתח, להיקרע וגם להישמט מידיו של המוביל. דברים כבדים לא צריכים להיות עמוסים בקרטון אחד קטן, כמו ספרים למשל.
   
 • לא הכל חייב להיות בתוך ארגז - הטיפ הבא מיועד לאורזים שלא מבינים איך סט מצעים שלם, כריות ושמיכה נכנסים בתוך קרטון אחד. לא חובה להכניס אותם אל קרטון, ניתן לארוז בשקיות גדולות, עדיף להשתמש בשקית כפולה על מנת שלא תיקרע במהלך המעבר.
   
 • סידור נכון - דאגו לארוז ולסדר את הארגזים לפי החדרים בבית. בנוסף רשמו על כל ארגז לאיזה חדר הוא שייך. זה יעזור לכם באריזה וגם בפריקה.
   
 • עשו סדר בבלאגן - לא צריך לארוז את כל הדירה, לעיתים מעבר דירה הוא זמן מעולה לעשות סדר! לזרוק את מה שלא צריך, לתרום את מה שלא משתמשים בו והיפטר מדברים שאיתם שימושים או לא עובדים עוד, תהליך הסדר יכול לחסוך לכם כסף במהלך ההובלה, שמא תיהי קטנה יותר ובנוסף לעשות לכם סדר בחפצים האישיים.
   
 • לא חייבים לעשות זאת לבד - קשה לכם עם כל תהליך האריזה? תכול ולבקש מחברים שיעזור לכם. כדאי לדעת שישנם שירותים הכוללים גם אריזה, תוכלו להזמין ולראות מהו מחיר הובלת דירה כולל אריזה ובכך לחסוך מכם את המאבק העיקש באריזת כל תכולת הדירה לבדכם, כמובן שהמחיר יהיה יקר יותר, אך יש מחיר לשקט שלכם?

 

אל תשכחו לסמן שביר

טיפים לאריזת מטבח

בואו נמשיך לחדר הכי מסובך כדי להוציא אותו מהראש שלנו. כמה טיפים לאריזת מטבח:

 • הפרידו בין סירים ומכסים: אחד הטיפים הכי טובים לאריזה מטבח היא לשים את המכסים של הסירים והמחבתות בנפרד. בנוסף מומלץ לשים את הסירים היותר קטנים בסירים הגדולים בשביל לחסוך במקום.
   
 • רהיטים שבירים: בשביל לא לשבור את הכוסות והצלחות קחו את נייר הפצפצים והעיתונים מרשימת הציוד ודאגו לעטוף ולארוז כל כלי בנפרד. אל תשכחו גם לכתוב על הארגז "שביר".
   
 • זרקו דברים לא שימושיים: נכון קופסת הפלסטיק נשארה עם הכתם של רוטב העגבניות מלפני כמה שנים, או הסיר הזה שלא הצלחתם ממש להוריד את השרוף ממנו? זה הזמן להיפטר מהם.

 

אריזת מטבח

איך לארוז מכונת כביסה?

קבלו את הטיפ הבא שיעזור לכם לשמור על מכונת הכביסה שלכם לעוד שנים רבות, כאשר המעבר קרב ובא, מכונת הכביסה צריכה להיות מוכנה להובלה, בכל מכונת כביסה יש פתח תחתון, שם כל המים מנתקזים, לעיתים יש לפרק פאנל על מנת למצוא את הפתח שמוציא את כל הניקוז של המים הנותנים.

 

לאחר מכן יש לארוז בצורה חכמה ונכונה את מכונת הכביסה באמצעות נייר פצפצים ולהדביק בדבק, על מנת שלא תקבל שום מכה בזמן שמובילים את מכונת הכביסה ליעד חדש. חלק מחברות ההובלה מספקות כיום שירות מקיף של אריזה + הובלה של מכונת כביסה אך תמיד תוכלו לעשות זאת בכוחות עצמכם לפני מועד ההובלה בשביל להגיע מוכנים יותר.

מציאת חברה חכמה ויעילה עם טופ הובלות

פורטל ההובלות הגדול בישראל כאן על מנת להעניק לכם את המידע הדרוש לכם בעת מעבר דירה, תוכלו למשיך ולקרוא טיפים באתרנו, לראות מחירים ולגלות מידע מקיף על כל התחום, המשיכו לעיין בפורטל של טופ הובלות למציאת מידע נוסף אודות הובלות ושירותים נוספים שיכולים לסייע לכם, בהצלחה במעבר הדירה.