השוו מחירים ובחרו מובילים!
השוו מחירים ובחרו מובילים!

איך להוביל מקרר?

לא בטוחים מה עושים עם מקרר לפני אחרי הובלה? כמה זמן הוא צריך לעמוד אחרי ההובלה לפני שמחברים אותו, איך אפשר להוביל מקרר לבד בלי שיהיה לו נזק? כל מה שרציתם לדעת בעמוד לפניכם.

ריקון המקרר לפני ההובלה

הדבר הראשון שצריך לעשות על מנת להוביל מקרר בצורה נכונה מתחיל הרבה לפני ההובלה עצמה - הוא מתחיל בערך 3 ימים לפני ההובלה כשאתם יודעים שאתם צריכים לפנות את המקרר ממזון (הרי זה בלתי אפשרי להוביל מקרר שיש בו מזון). מה אפשר לעשות?

 1. נסו להעביר למזווה: הדבר הראשון שאתם יכולים לעשות זה לראות אם יש מזון שלא חייב מקרר או מקפיא (לדוגמה קמח) ולהעביר אותו לארון או למזווה.
   
 2. זרקו לפח: זו גם הזדמנות טובה לפנות את המקרר מכל מני מאכלים וירקות שייתכן שזמנם עבר כבר לפני כמה ימים או שבועות - זרקו אותם לפח.
   
 3. לאכול: הדבר האחרון שכמובן אפשר לעשות הוא לאכול. אולי אפשר להזמין חברים לארוחת ערב גדולה שבה תכינו כל מיני דברים שנשארו אצלכם במקרר (מה, פשטידת קישואים ופסטרמה לא נשמע טוב?). אל תשכחו לתת להם את השאריות.

 

איך לרוקן מזון מהמקרר לפני הובלה

ניתוק והפשרת מקרר לפני הובלה

לפני הובלה מומלץ לנתק את המקרר לפחות לילה או אפילו 24 שעות על מנת לוודא שהוא יופשר ולא יהיו בו מים. על מנת שהקרח יימס אל תשכו להשאיר את הדלתות פתוחות ולשים מגבות מתחת. בנוסף מומלץ להדביק את הכבל לגוף המקרר על מנת שלא ינזלו מים ויהרסו את הכבל.

איך להוביל מקרר? בעמידה או בשכיבה?

ההמלצה היא להוביל מקרר בעמידה על מנת למנוע משמן המנועים לזוז מה שיכול לקלקל את המקרר, כמו במקרה של הובלת מוצרי חשמל אחרים. הובלה של המקרר בעמידה תשמור עליו ולעומת זאת הובלה בשכיבה תכריח אתכם להמתין 24 שעות לאחר ההובלה רק בשביל לחבר אותו.

איך מובילים מקרר? טיפים ליום ההובלה

הגענו להובלה עצמה. איך לעשות את זה בצורה הנכונה?

 1. הוציאו חלקים: מומלץ לפרק מהמקרר את המדפים והמגירות על מנת לוודא שהם לא יפלו וינזקו במהלך ההובלה. לפעמים מומלץ גם לפרק את הדלת של המקרר כדי שהיא לא תפתח במהלך ההובלה ותקבל מכות.
   
 2. מיגון המקרר: הדבר הבא שמומלץ לעשות הוא לעטוף את המקרר בשמיכה על מנת שלא יהיו חלקים חשופים שיכולים להיפגע. אם פירקתם את המדפים דאגו לעטוף גם אותם בנפרד. אם אתם לא מוצאים שמיכה אז ניתן גם עם סדין או ניילון נצמד, רק שימו לב שאתם שמים כמה שכבות.
   
 3. העברה לכלי הרכב: בשביל להעביר את המקרר לכלי הרכב חשוב קודם כל להבין איך להרים אותו. איך להרים מקרר בצורה נכונה? אם יש לכם דולי הרימו את המקרר אליו ואז החליקו אותו לכלי הרכב. אם אין לכם תצטרכו להיעזר בחבר טוב שיסכים להרים את המקרר ביחד איתכם. כשאתם מרימים אותו דאגו להטות אותו באיטיות ולא לעבור 45 מעלות על מנת שלא יתקרב למצב שכיבה (מה שיסבך את החיבור לאחר מכן). אם יש לכם רצועות מיעודות להרמת מקרר הכי זה מבורך.
   
 4. דאגו שלא ייפול: כדי לדאוג שהמקרר לא יפול או יתנדנד חברו אותו עם ראצ'ט לרכב. חשוב לוודא שהוא אכן עומד יציב - לא נופל, לא מתנדנד, לא זז ולא כלום - נשאר במקום.
   
 5. סעו בזהירות: גם אם לא חסום לכם שדה הראייה, מה שמאוד נפוץ במקרה הזה, ודאו שאתם עדיין נוסעים בזהירות כדי שהמקרר לא יפול או יפגע במשהו.

 

נשמע לכם מורכב? הזמינו הובלת מקרר מקצועית

חיבור מקרר אחרי הובלה

לאחר הובלת המקרר צריך לחכות בין שעתיים ל-3 שעות עד שתחברו אותו מחדש לחשמל. אם הובלתם את המקרר בשכיבה תצטרכו להמתין 24 שעות על מנת לחבר אותו. עושים זאת מפני שכשהמקרר זז במהירות שמן המנועים שלו גם זז ואם הוא לא במקום המקרר יכול להתקלקל. בשביל להבין מתי אפשר להפעיל את המקרר על מנת שיקרר את המזון תצטרכו לחכות יום או יומיים על מנת לוודא שהוא מקרר בצורה טובה והאוכל שלכם לא יתקלקל.